B32231D6224M000
Part Number:
B32231D6224M000
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" W, 0.276" T x 0.748" L (12.00mm, 7.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V