B32231D6225K000
Part Number:
B32231D6225K000
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.866" W, 0.512" T x 1.260" L (22.00mm, 13.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V