B32231D6684K000
Part Number:
B32231D6684K000
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.551" W, 0.315" T x 1.063" L (14.00mm, 8.00mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V