ECQ-B1H391KF3
Part Number:
ECQ-B1H391KF3
Description:
CAP FILM 390PF 10% 50VDC RADIAL
Capacitance :
390 pF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V