B32231D8104K000
Part Number:
B32231D8104K000
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.433" W, 0.236" T x 0.748" L (11.00mm, 6.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V