DPFF6S82J-F
Part Number:
DPFF6S82J-F
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.299" L x 0.630" W (33.00mm x 16.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V