B32231D8684M000
Part Number:
B32231D8684M000
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.630" W, 0.394" T x 1.260" L (16.00mm, 10.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V