ECQ-B1H123JF3
Part Number:
ECQ-B1H123JF3
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.287" (7.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.130" W (7.30mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V