DPFF8S15J-F
Part Number:
DPFF8S15J-F
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.299" L x 0.551" W (33.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
800V