ECQ-B1H393JF3
Part Number:
ECQ-B1H393JF3
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V