DPFF8S39J-F
Part Number:
DPFF8S39J-F
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.701" (17.80mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.701" L x 0.701" W (43.20mm x 17.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
800V