ECQ-B1H683JF3
Part Number:
ECQ-B1H683JF3
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.169" W (8.00mm x 4.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V