154PPA700KG
Part Number:
154PPA700KG
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 700VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.4 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.531" Dia x 1.142" L (13.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
420V
Voltage Rating - DC :
700V