B32926E3335M
Part Number:
B32926E3335M
Description:
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V