B32926E3475M
Part Number:
B32926E3475M
Description:
CAP FILM 4.7UF 20% 630VDC RADIAL
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V