B32926E3685M
Part Number:
B32926E3685M
Description:
CAP FILM 6.8UF 20% 630VDC RADIAL
Capacitance :
6.8 µF
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V