B32656S7224K500
Part Number:
B32656S7224K500
Description:
CAP FILM 0.22UF 1.25KVDC SCREW
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)