ECH-S1394JZ
Part Number:
ECH-S1394JZ
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.795" (20.20mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.413" W (20.50mm x 10.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V