ECH-S1H152JZ
Part Number:
ECH-S1H152JZ
Description:
CAP FILM 1500PF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
1500 pF
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V