ECH-S1H153JZ
Part Number:
ECH-S1H153JZ
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.346" (8.80mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V