ECH-S1H104JZ
Part Number:
ECH-S1H104JZ
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.236" W (14.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V