B32669B6105K
Part Number:
B32669B6105K
Description:
CAP FILM 1UF 10% 400VAC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.260" L (13.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V