B32669B6155K
Part Number:
B32669B6155K
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 400VAC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.591" Dia x 1.260" L (15.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V