B25832C4306K9
Part Number:
B25832C4306K9
Description:
CAP FILM 30UF 10% 640VAC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
6.142" (156.00mm)
Lead Spacing :
0.945" (24.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
640V