B32669B6305J
Part Number:
B32669B6305J
Description:
CAP FILM 3UF 5% 400VAC AXIAL
Capacitance :
3 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.709" Dia x 1.850" L (18.00mm x 47.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
400V