B32669B6405J
Part Number:
B32669B6405J
Description:
CAP FILM 4UF 5% 400VAC AXIAL
Capacitance :
4 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.827" Dia x 1.850" L (21.00mm x 47.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
400V