FCN3931E394K
Part Number:
FCN3931E394K
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC 3931
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3931 (9880 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.386" L x 0.315" W (9.80mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V