735P306X9100L
Part Number:
735P306X9100L
Description:
CAP FILM 30UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.200" Dia x 2.250" L (30.48mm x 57.15mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V