ECH-S1H273GZ
Part Number:
ECH-S1H273GZ
Description:
CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.449" (11.40mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V