ECW-H8473JL
Part Number:
ECW-H8473JL
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.236" W (23.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V