DPPM12S15K-F
Part Number:
DPPM12S15K-F
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
1.043" (26.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.413" W (31.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
475V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)