B32669C3155J
Part Number:
B32669C3155J
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 250VAC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.433" Dia x 1.260" L (11.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V