ECH-S1H683GZ
Part Number:
ECH-S1H683GZ
Description:
CAP FILM 0.068UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.197" W (14.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V