B32669C3255J
Part Number:
B32669C3255J
Description:
CAP FILM 2.5UF 5% 250VAC AXIAL
Capacitance :
2.5 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.551" Dia x 1.260" L (14.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V