B32669C3305J
Part Number:
B32669C3305J
Description:
CAP FILM 3UF 5% 250VAC AXIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V