B32669C3305K
Part Number:
B32669C3305K
Description:
CAP FILM 3UF 10% 250VAC AXIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V