DPPM16D39K-F
Part Number:
DPPM16D39K-F
Description:
CAP FILM 3900PF 10% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
3900 pF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.827" (21.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.984" L x 0.394" W (25.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)