761M39556C-132
Part Number:
761M39556C-132
Description:
CAP FILM 3.9UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
3.9 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.642" W, 1.150" T x 1.740" L (41.70mm, 29.20mm x 44.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V