DPPM16D47K-F
Part Number:
DPPM16D47K-F
Description:
CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.827" (21.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.984" L x 0.413" W (25.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)