B32669C3605K
Part Number:
B32669C3605K
Description:
CAP FILM 6UF 10% 250VAC AXIAL
Capacitance :
6 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.669" Dia x 1.850" L (17.00mm x 47.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V