ECQ-U2A224MG
Part Number:
ECQ-U2A224MG
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 275VAC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V