B32774D4106J000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32774D4106J000
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 10UF 5% 450VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
10 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.9 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V