ECW-H12183HL
Part Number:
ECW-H12183HL
Description:
CAP FILM 0.018UF 3% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.018 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.906" L x 0.256" W (23.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)