B32794D4355K
Part Number:
B32794D4355K
Description:
CAP FILM 3.5UF 10% 1.05KVDC RAD
Capacitance :
3.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1050V (1.05kV)