DSF050J223
Part Number:
DSF050J223
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V