B32561J3334M000
Part Number:
B32561J3334M000
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.205" W (11.50mm x 5.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V