B25834D4476K9
Part Number:
B25834D4476K9
Description:
CAP FILM 47UF 10% 600VAC RADIAL
Applications :
Commutating; Damping
Capacitance :
47 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Height - Seated (Max) :
4.094" (104.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.516" Dia (89.30mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V