ECQ-P1H823GZW
Part Number:
ECQ-P1H823GZW
Description:
CAP FILM 0.082UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.669" L x 0.276" W (17.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V