ECQ-P1H474GZW
Part Number:
ECQ-P1H474GZW
Description:
CAP FILM 0.47UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.886" L x 0.472" W (22.50mm x 12.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V