BN224K0564K--
Part Number:
BN224K0564K--
Description:
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.56 µF
Height - Seated (Max) :
0.772" (19.60mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.051" L x 0.402" W (26.70mm x 10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V